A közelgő húsvéti ünnepek okán nem csupán a locsolkodók öltenek díszes ruhát, de itt az ideje kiürült POLCZ üvegeiteket is felkészíteni a vendégek méltó fogadására. Legutóbbi blogcikkünkben rendhagyó, gluténmentes szendvicskenyérrel etettük meg a versmondó kötelezettségüknek eleget tevő látogatókat, most pedig kézzel készített útravalóval is meglepjük őket díjazván szónoki erőfeszítéseiket. Ezekben a mutatós, nyuszis-csibés formát öltött üvegekben apró festett ajándékok, színes nyalánkságok és csokitojások egyaránt elférnek. Ha úgy érzitek, a finom falatokból is megárt a sok, válasszátok tapsifüles kupakunkat, mely szintén praktikus kézműves repolcz ötlet, akár nagyobb családi körben, akár csak a gyerekekkel hangolódnátok az ünnepekre. ✂
Kézművesség, hagyományok, érdekességek
A karácsony utáni legnagyobb ünnepünk nem csupán a mennyei harapnivalóktól roskadozó asztal gondolatával, de a kézműves hagyományokkal is összefonódott. A tavaszi szünet, az egyre gyarapodó napsütéses órák száma és a kreatív népszokások ma is kedveznek az olyan tradicionális időtöltéseknek, mint a barkával, vidám állati motívumokkal dekorálás vagy a még nagyobb kézügyességet igénylő tojásfestés.
Mi most újragondoltuk a megszokott színes-hímes DIY alapanyagokat és ismét kiürült POLCZ üvegeinkhez nyúltunk, hogy húsvéti formába rázzuk és megtöltsük őket ünnepi nyalánkságokkal. De mielőtt belevágnánk a kreatívkodásba, engedjétek meg, hogy néhány érdekes tényt is megosszunk veletek, hogy legyen, ami eltereli a figyelmeteket a készülő dekor édes hozzávalóiról!
- A legnagyobb csokitojás több mint 10 méter magas és 7200 kg volt és Olaszországban készítették.
- A világ legnagyobb tojáskeresését 2012-ben rendezték meg Londonban.
- Húsvétkor évente több, mint 90 millió csokinyuszit gyártanak.
- Az Egyesült Királyságban készült a legelső csokitojás, méghozzá 1873-ban.
Húsvéti dekor és ajándék POLCZ módra
Az elkészítéshez szükséged lesz:
- POLCZ üvegek
- matt akril festék fehér, fekete, rózsaszín és sárga színben
- narancs – és citromsárga, rózsaszín filclapok
- juta anyag a fülekhez
- papírfű és édesség a „béleléshez”
- ragasztópisztoly
- ecset, olló
Így készült:
A kimosott POLCZ üvegeket – kupakukkal együtt – sárga és fehér akril festékkel körbefestjük. Érdemes két réteget rászánni, hogy jól fedjen, majd hagyjuk megszáradni. Amíg szárad a festék, nekiláthatunk a filc elemek kivágásának, vagyis a két rózsaszín és juta nyuszifülnek – ezeket már össze is ragaszthatjuk – valamint a csibe tollainak. ✂ Amikor már teljesen megszáradt az üveg, jöhetnek az arc részletei, a szemek, az orr és a száj/csőr. Végezetül ragasztópisztoly segítségével rögzítjük a kupakhoz a filc „testrészeket”. Béleljük ki papírfűvel és már mehetnek is bele az édes cukorkák és csokitojások a locsolkodóknak.
A kupaknak is füle van
Az elkészítéshez szükséged lesz:
- 3 db POLCZ üveg kupakja
- matt akril festék fekete és rózsaszín
- rózsaszín filclap
- juta anyag és jutaszalag
- fehér bojt
- ragasztópisztoly
- ecset, olló
- madzag a felakasztáshoz
Így készült:
Ez a húsvéti dekor remek módja annak, hogy az üvegeken túl a kupakokat is felhasználjuk. A megtisztított kupakokat átkenjük rózsaszínű akrillal két rétegben, majd hagyjuk megszáradni. Eközben a juta anyagból kivágjuk a nyuszikák arcát és füleit, utóbbi esetében ne feledkezzetek meg a filc használatáról sem. ☝️ Amikor megszáradtak a kupakok, a jutából és filcből összeállított füleket a kupakok széléhez ragasztjuk, ezután jöhetnek a kerek darabok. Innen már csupán annyi a dolgunk, hogy felrögzítsük a nyuszi jutaszalag bajszát, a fehér orrocskát és megfessük a szemeket. Ha fel szeretnétek akasztani például barka – vagy tojásfára, akkor tegyetek rá madzagot is! ✂
14 féle POLCZ étel online vásárlása