A palacsinta egy igazán egyszerű finomság, ami egy tartalmas leves mellé is tökéletes másodiknak, vagy akár desszert is lehet a főfogások után. Első hallásra inkább az édes verziók ugranak be mindenkinek, de érdemes kipróbálni sósan is.
Legújabb receptünkben mi is pont ezt tettük és összeházasítottuk a közönség kedvenc Zöldborsós csirkénkkel. Az a helyzet, hogy nekünk nagyon bejött ez a kombináció, ezért gondoltuk, megosztjuk Veletek is. Avagy itt a legújabb gyors POLCZ recept, amiben egy ,,hamis” hortobágyi palacsintát készítettünk. Tartsatok velünk és próbáljátok ki!
A ,,hamis” húsos palacsinta
A hortobágyi palacsinta a csirkepaprikás és a palacsinta tökéletes párosa, ha lehet így fogalmazni. Mostani receptünkben azonban nem fogjuk órákig főzni a csirkét, hanem elkészítünk egy gyors pörkölt alapot, a Zöldborsós csirkét lezúzzuk egy aprítógépben és sütünk hozzá palacsintát. Mondhatjuk úgy is, hogy ez a hortobágyi húsos palacsinta ,,light”.
Hozzávalók a szószhoz:
- 2 nagyobb fej vöröshagyma
- 3 evőkanál sűrített paradicsom
- 3 evőkanál fűszerpaprika
- olívaolaj
- 2 gerezd fokhagyma
- kb fél liter víz
- só, bors
- 450 g tejföl (vagy növényi tejföl).
Hozzávalók a palacsintához (saját recept alapján is készíthetitek, de a tésztát mindenképp sósan süssétek):
- 2 tojás
- 20 dkg liszt
- 4 dl tej (vagy növényi tej)
- 2 evőkanál olaj
- só
- 1 teáskanál sütőpor
- 2 dl víz.
Hozzávalók a töltelékhez:
Először a pörköltet készítjük el, amíg ez rotyog, összedobjuk a palacsintát is.
A szafthoz a felaprított hagymát az olajon megdinszteljük, majd hozzáadjuk a 3 ek sűrített paradicsomot és kicsit lepirítjuk. Ezután hozzáadjuk az összetört fokhagymát és felöntjük kb 2dl vízzel. Elkezdjük főzni és pár perc kevergetés után hozzáadjuk a pirospaprikát, majd megint felöltjük 1,5-2 dl vízzel. Sózzuk, borsozzuk és addig főzzük, amíg a hagyma megpuhul (ha időközben elfőne a víz, mindenképp pótoljuk).
Amíg a szaft rotyog, összedobjuk a palacsinta tésztát: a két tojást egy habverővel fölverjük, majd a tejet és a sütőporral elkevert lisztet apránként, felváltva hozzákeverjük. A végén felöntjük vízzel (így hígabb lesz a tészta) és hozzáadjuk az olajat. 5 perc pihentetés után közepes vastagságú palacsintákat sütünk belőlük.
Ha elkészültek a palacsinták és a szaftunk is készen van, akkor kezdődhet is az összeállítás!
A szaftot botmixerrel pépesítjük, majd elkeverjük a tejföllel (a tejfölt előbb tegyük egy edénybe, amihez 1-2 kanál szaftot adva szépen ,,felmelegítjük”, így öntsük a szafthoz). A Zöldborsós csirkét aprítógépbe tesszük 2 evőkanál tejfölös szafttal, majd összezúzzuk (lehet darabos vagy teljesen pépes is, ahogy szeretitek).
A palacsintákra körülbelül 1,5 evőkanál töltetéket teszünk, majd a két szélüket behajtva föltekerjük. Ha esetleg kihűltek volna, akkor az összehajtogatott kész palacsintákat tálalás előtt tegyétek 5-10 percre a sütőbe.
A tálaláshoz tegyetek két palacsintát a tányérra, a tetejére mehet az isteni szaft és rá egy kis tejföl. Szórjátok meg igény szerint petrezselyemmel és már kész is a ,,hamis” hortobágyi!
Ha a ,,tocsogós” az igazi
Persze, aki nagyon ráérősen és ,,tocsogósan” szeretné készíteni ezt az ételt, tepsibe rendezve és a szafttal leöntve még sütheti körülbelül 20 percig a palacsintákat. Így igazán magukba szívják a mennyei szószt és még krémesebb lesz a végeredmény.
Mi most a ,,gyorsabb” megoldást választottuk, de így is fergeteges lett a végeredmény! A borsó és a rizses hús elegye még izgalmasabbá tette az ízvilágot, próbáljátok ki! Ha nincs kedvetek a pörkölt husival bíbelődni, vagy éppen nincs hozzá otthon elegendő hús, akkor tökéletes lesz a végeredmény a Zöldborsós csirkével is!
Egy üvegből 7-8 palacsinta tölthető meg kényelmesen, így akár családi ebédre is tökéletes és gazdaságos lehet.
12 féle POLCZ étel online vásárlása